Lokalizacja zespołu sanitariatów w tatrzańskim parku narodowym u skrzyżowania dwóch ważnych szlaków turystycznych wymusiła stworzenie obiektu stanowiącego zdecydowany znak przestrzenny zarówno w dzień jak i w nocy, a jednocześnie, ze względu na krajobrazowe położenie subtelnie wpisującego się w otoczenie. Istotnym także było uwzględnienie dużego nasilenia ruchu turystycznego, warunków klimatycznych, lokalnej tradycji budowlanej, trwałości, elastyczności funkcji oraz energooszczędności.
Powyższe problemy zostały rozwiązane poprzez zaprojektowanie obiektu składającego się z dwóch głównych części; zewnętrznej i wewnętrznej – stanowiących odrębne formy.
Część zewnętrzna to „powłoka” w konstrukcji drewnianej, chroniąca właściwy sanitariat przed wiatrem i opadami śniegu. Pokrycie dachowe – deski układane mijankowo wzdłuż spadku połaci, jest nawiązaniem do lokalnej tradycji budowlanej. Konstrukcja oparta jest na kamiennej podmurówce będącej posadzką strefy wejściowej. Formę tej części budynku zdeterminował panujący klimat zmuszający do zastosowania spadzistego dachu o ostrym kącie spadku połaci.
Walory krajobrazowy miejsca zostały wyeksponowane poprzez przeszklenie ścian szczytowych umożliwiające obserwację gór z wnętrza obiektu. Strefa wydzielona przez konstrukcję drewnianą pełni również funkcję wiatrołapu . Jest przestrzenią nieogrzewaną co podyktowane jest względami energooszczędności – ogrzewana jest tylko właściwa kubatura toalety.
Część wewnętrzną stanowi wolnostojący pawilon w konstrukcji stalowej, mieszczący wszystkie wymagane funkcje. Część wewnętrzna zbudowana jest z modułów, które umożliwiają elastyczne kształtowanie funkcji w zależności od potrzeb. Modularność ułatwia też naprawę ewentualnych uszkodzeń. Pawilon wykończony jest panelami szklanymi umożliwiającymi utrzymanie go w czystości. Szczytowe ściany pawilonu, w których znajdują się umywalnie zostały przeszklone szkłem strukturalnym tak by uzyskać otwarcie na krajobraz. Jako wykończenie posadzki zastosowano kamień płomieniowany w kolorze grafitowym.