Projekt dotyczy domu jednorodzinnego zlokalizowanego w Chrzypsku Małym. Projekt zakłada lokalizację budynku w liniach zabudowy zgodnych z DWZ oraz rozporządzeniem ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Cała reszta działki zaprojektowana została jako ogród przydomowy z niezbędnymi elementami zagospodarowania wymaganymi obowiązującymi przepisami.
Na działce zaprojektowano dom mieszkalny jednorodzinny w zabudowie wolno stojącej. Wejście główne do budynku znajduje się od strony południowej. Poza tym wokół budynku zaprojektowano niezbędne opaski z grysu oraz taras na gruncie pokryty płytami betonowymi. Wejście główne oraz wjazd na działkę odbywać się będzie od strony południowej z drogowej działki sąsiedniej. Przy tej granicy również ulokowane będzie miejsce składowania odpadów stałych oraz niezbędne szafki przyłączy. Zaprojektowany budynek składa się z dwukondygnacyjnej bryły (przykrytej dachem stromym o kącie nachylenia połaci 35 stopnia – zgodnie z DWZ). Obiekt stanowi zabudowę wprowadzającą nową jakość architektoniczną w zakresie budownictwa mieszkalnego jednorodzinnego. Projekt układu przestrzennego nie zmienia warunków przesłaniania i zacieniania, w odniesieniu do działek przylegających do nieruchomości objętej wnioskiem, zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Głównym wyzwaniem projektowym było wpisanie obiektu w znacznie opadający teren tworzący skarpę do jeziora, co uzyskano poprzez dodatkowe obsypanie obiektu oraz wyeksponowanie widoku na jezioro i otaczający las, co uzyskano przez dwukondygnacyjne okno antresoli, stanowiące jednocześnie główny element charakterystyczny obiektu. Całość zaprojektowano w prostych surowych materiałach – deskach drewnianych oraz dach i ściany pokryto blacha trapezową.